Haber

Kocaeli’de husumetli aileler barıştırıldı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde iki aile arasındaki husumet, barışla sona erdi.

Esentepe Mahallesi’nde 19 Haziran’da bir kadının öldüğü, iki kişinin de yaralandığı silahlı kavganın ardından aralarında husumet oluşan Şencan ve Dağtekin ailelerinin temsilcileri, Valilik koordinasyonunda Türkiye Romanlar Konfederasyonunun girişimleriyle barıştırıldı.

Daha sonra kavgada hayatını kaybeden Gülten Şencan ve ailesinin evinin bulunduğu sokakta Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu.

Konfederasyon lideri Ahmet Çokyaşar, gazetecilere, kamuoyuna “çeyrek altın yüzünden çıkan kavga” biçiminde yansıyan, bir bayanın hayatını kaybettiği olayın akabinde Şencan ve Dağtekin aileleri ortasında hasımlık meydana geldiğini söyledi.

Bu hasımlığın bitmesi için arbedede hayatını kaybeden bayanın oğlundan ricada bulunduklarını belirten Çokyaşar, “O çok dertliydi. Onun derdiyle dertlendik. Bu durumun daha fazla büyümemesi için çaba sarf ettik. O da büyüklük gösterdi. Bugün yaşanan bu olaylardan dolayı Mevlid-i Şerif okundu.” diye konuştu.

Gökhan Şencan da karşı tarafla görüşerek anlaştıklarını lisana getirerek, ortalarındaki hasımlığın bitmesini istediklerini kaydetti.

Körfez Romanlar Derneği Lideri Bayram Denizci ise hasımlık gütmenin topluma da ziyanı olduğunu aktararak, teşebbüslerle aileler ortasında barışın sağlandığını lisana getirdi.

Programa, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Lideri Şener Söğüt, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tırpan, Vilayet Müftüsü Sinan Cihan ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu