Ekonomi

Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları 7. Kez Düzenlenecek

Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde düzenlenen “Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları”nın 7.’si 23-25 ​​Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

KSO Başkanı Mustafa Büyükegen yaptığı yazılı açıklamada, Anadolu’nun en büyük savunma sanayi buluşması olan 7. Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları’nın sektördeki ana sanayi firmaları ile tedarikçilerini bir araya getireceğini belirterek, organizasyonun ayrıca çok beğenildiğini söyledi. savunma sanayisine tedarikçi olmak isteyen firmalar için önemlidir.

KSO’nun savunma sanayi alanındaki çalışmalarına da değinen Büyükeğin, şunları kaydetti:

“Konya Sanayi Odamız bugüne kadar Konyalı sanayicilerimizin savunma ve havacılık sanayisinde ana sanayi firmaları ile işbirliklerini daha fazla geliştirmeleri için çok çalışmalar yaptı. ASELSAN, Havelsan, Roketsan, TEİ, FNSS, Makine ve Kimya Sanayii, sanayicilerimizle birlikte ikili iş görüşmeleri düzenlendi.Yapılan çalışmalar sonucunda Konya Sanayi Odamızda Savunma Sanayii Başkanlığımızın il temsilciliği açıldı.”

İlki 2010 yılında gerçekleştirilen 7. Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları’nın hazırlıklarının tamamlandığını kaydeden Büyükeğin, “Bu yıl 7.si gerçekleştirilecek olan Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları’nda firmalarımız çalışmalarını sergileyecek ve yeni iş ilişkileri oluşturacak. 23-25 ​​Kasım 2023 tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Tüm sanayicilerimizi ve bölümün paydaşlarını davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

Savunma sanayinin Konya’nın lokomotif sektörlerinden biri olduğunu vurgulayan Büyükegen, kentin yerli ve milli savunma sanayisinin gelişimine önemli katkılar sağladığının altını çizdi.

Büyükegen, Konya’nın savunma ve havacılık sanayisinde İstanbul, Ankara ve Eskişehir’den sonra Türkiye’nin en büyük 4. ihracatçı şehri olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu