İş

Aksaray’da İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu başkanlığında Aksaray’da gerçekleştirildi.

Aksaray Üniversitesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda kent genelinde yürütülen proje ve faaliyetler değerlendirildi.

Vali Kumbuzoğlu, kentteki öncelikli hedeflerinin istihdamı artırarak işsizliği azaltmak olduğunu söyledi.

Vali Kumbuzoğlu, Aksaray’da üretim ve istihdam sağlayan firmalarla bir arada olacaklarını, onları dinleyip onların talep ve önerileri doğrultusunda uygun istihdam modelleri geliştireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bunun ilk kuralı bu alana hakim olmamızdır. Organize sanayi bölgelerimizi iyi tanıyacağız. Aksaray ile birlikte toplam 5 OSB’miz var. Aksaray sanayisiyle öne çıkan bir il haline geldi. Burada özellikle Genç istihdamına ve dezavantajlı kesimlerin istihdamına değer veriyoruz. “Bu nedenle istihdam konseyi olarak çok farklı çalışma ve iş politikaları izlememiz gerekiyor. Kaynak sağlayan kurum ve kuruluşlarla diyalog halinde olacağız. Kaynak sağlayacak projeler geliştirerek bu kurumlardan ve kaynaklarından faydalanacağız.”

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, sunumunda Aralık 2023 itibarıyla 5 bin 120’si erkek, 2 bin 498’i kadın olmak üzere toplam 7 bin 618 kişinin işe yerleştirildiğini belirtti.

Akkuş, 18-29 yaş arası 4 bin 321 gencin özel işlere yerleştirildiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu