Haber

Bagajdaki çuvalda bulunan kedileri motosikletli fark etti

ŞİŞLİ’de motosiklet sürücüsü Yunus Emre Kaya, hafif ticari aracın bagajında çuvalın içerisine konulmuş kedileri fark etti. Aracı durdurup çuvalı açan Kaya, 1’i yavru 2 kediyi kurtardı. Araç şoförünün kendisini, kedilerden haberi olmadığını, aracın şirket aracı olduğunu söyleyerek savunduğunu anlatan Kaya, “Çuvalların içerisinde hareket olduğunu fark ettim. Yanına yaklaştığımda da kedilerin seslerini duydum. Ben video çektiğim esnada sürücü bana engel olmaya çalışıyordu “dedi.

Şişli’de ilerleyen motosiklet sürücüsü Yunus Emre Kaya, park edilmiş, bagajı açık hafif ticari aracın içerisinde bulunan, ağzı bağlı çuvaldan kedi sesleri geldiğini fark etti. Motosikletinden inerek duruma müdahale eden Kaya, çuvalların ağzını açıp 1’i yavru 2 kediyi kurtardı. Araç şoförü aracın şirket aracı olduğunu söyleyerek kendisini savundu.

Kedileri çuvaldan çıkardıktan sonra sokağa salan motosiklet şoförü Kaya, “Aracını yol kenarında sağa çekmiş bagajı açık bir biçimde duruyordu. Ben 50 metre gerisindeydim, araca yaklaşınca çuvalların içerisinde hareket olduğunu fark ettim. Yanına yaklaştığımda da kedilerin seslerini duydum. Daha sonra motorumdan inerek olaya müdahale etmeye çalıştım. Kedilerin nerden geldiğini sorduğumda bilmediğini aracın şirket aracı olduğunu söyledi. Çuvalların ağzı bağlıydı, ben görüntüyü çekmeden evvel ağızlarını açtım. Ben görüntü çektiğim esnada şoför bana mahzur olmaya çalışıyordu, çekmememi söylüyordu. Ben kedileri kurtardıktan sonra kendisine yazıklar olsun dedim ve yoluma devam ettim. Bu hayvanlar aslında sokakta güç bir hayat geçiriyor. Biz de daha fazla zorlaştırmayalım” dedi. Yunus Emre Kaya, aracın şoförü hakkında süreç yapılmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu